Recenze nahrávačů One-timer Passer a Pass-Aid

V tomto článku vám přiblížíme funkce hokejových nahrávačů a základní cvičení, která můžete pomocí těchto tréninkových pomůcek trénovat. Hokejové nahrávače se dají využívat v každém ročním období, a to jak v létě, tak i v zimě.  V létě někde na trávě v parku, případně doma na zahradě a nebo na betonovém hřišti se střeleckou deskou, v zimě např. v garáží, jako jsme to zkusili my. Nahrávače se dají využívat také v kombinaci s různými stickhandlingvými pomůckami, nebo třeba pro trénink střely z první.

Nahrávač One Timer Passer

Jako první si představíme hokejový nahrávač One timer Passer. Tento nahrávač je skvělou pomůckou pro trénink nahrávek a střelby z první. Nahrávač lze snadno připevnit ke střelecké desce pomocí dvou úchytných bodů. Nahrávač One Timer Passer má na zadní straně připevněný šroub a podložku, díky kterým je možné nahrávač snadno přišroubovat ke střelecké desce, aniž by člověk potřeboval nářadí, nebo jiné pomůcky. Nahrávač je vhodný na užívání v přípravě na sezónu, ale také přímo v sezóně, protože mít přesnou a razantní přihrávku je pro každého hokejistu nezbytností.

 

Nahrávač je výborný v kombinaci se střeleckou deskou. Tento nahrávač je určitě vhodný do každého domácího hokejového tréninkového centra. Udělali jsme pro vás test v praxi a můžeme tento nahrávač kladně ohodnotit. Jedinými nevýhodami jsou jen, že nahrávač nemohou využívat dva hráči v jeden okamžik. A také, že nelze připevnit k ledu. Jinak náš pocit ze zkoušky je opravdu dobrý. Nestalo se nám, že při tvrdší nahrávce, třeba puk oddělil nahrávač od desky. Po nahrání dostanete puk zpět přímo na hůl. Nahrávač je snadno skladovatelný vejde se skoro všude. Dá se taky vzít na cesty, třeba na víkend na chatu.

 

Tréninková cvičení s hokejovým nahrávačem One-Timer passer

Na tomto nahrávači se dá dělat určitě spoustu zajímavých cvičení. Například nahrávky forhendem, backhandem, nebo rovnou backhand forehand. Další cvičení nahrávka a střela z první. Cvičení se dají také zkombinovat se stickhandlingovými pomůckami.

 

hodnocení

Za nás určitě skvělá věc do každého domácího centra. Skvěle přenosný nahrávač, který můžete převážet v autě i přenášet v ruce. Určitě doporučujeme používání s hokejovým tréninkovým pukem Green Biscuit, který se skvěle odráží, ale i skvěle klouže po střelecké desce. Při používání na střelecké desce doporučujeme desku 2-3 dny před samotným použitím rozložit, aby se srovnala a nevytvářela nerovnosti.

 

hokejový nahrávač Pass Aid

Tento trojúhelníkový nahrávač se nazývá Pass Aid. Pravděpodobně největší výhoda tohoto nahrávače je to, že se dá používat na ledě i na suchu. Na led se dá připevnit pomocí kovových hrotů.  Při užívání na střelecké desce není potřeba nahrávač připontovat, protože je dost bytelný a při užívání nemění svou pozici. Pass Aid může využívat až trojice hráčů najednou, což je asi velká výhoda oproti nahrávači One-Timer passer. Tato pomůcka je znovu hodnocena jen kladně, bez žádných záporů. Na tomto nahrávači lze určitě dělat mnoho cvičení přihrávek, ale i různých technicky náročnějších cvičení. Nahrávka musí být opravdu po zemi, jak puk bude nad deskou narazí do železné konstrukce nahrávače.

 

Nyní si ukážeme námi vybrané cvičení, které jsme v praxi zkoušeli

  • Na první fotce je klasické přihrávání forhendem
  • Na druhé fotce můžete vidět užívání dvou hráčů v jednu chvíli.
  • Na třetí fotce nahrávání backhandem.

Tréninková cvičení s hokejovým nahrávačem Pass-Aid

Hokejový nahrávač Pass-Aid je skvělá pomůcka pro každého hokejistu. Nahrávač má velkou přednost v tom, že se dá užívat jak na suchu tak na ledě. Není tak komfortní na přenášení jako One-Timer passer, tento nahrávač je o nějaké to kilo těžší, ale na tréninkové desce a na ledu je stabilnější. Asi největší výhodou oproti One-Timer passeru je ta, že se dá užívat ve více hráčích najednou.


hodnocení

Nahrávač Pass-Aid je výborný doplněk do každého tréninkového centra. Tento nahrávač se dá využívat už od těch nejmenších hokejistů až po profíky, kteří v letní přípravě mohou pracovat na základech. Nejlepší užití je na ledě, protože se snadno přivrtá do ledu, ale skvělý je i na střelecké desce, na které lze nahrávač jednoduše položit bez montování. Při používání na střelecké desce doporučujeme desku 2-3 dny před samotným použitím rozložit, aby se srovnala a nevytvářela nerovnosti.