Mini branka Winnwell 32"

Mini branka Winnwell 32"
799 Kč
1 218 Kč
Do 24 hodin
Klikněte zde pro více informací
detail

Výběr správné velikosti brankářské výstroje Reebok/CCM

Na této stránce naleznete rady k výběru správné velikosti brankářské výstroje Reebok/CCM a detailní přehled doporučených velikostních tabulek této značky. Rádi bychom Vás upozornili, že uvedené tabulky mají za úkol pomoci s výběrem správné velikosti, důležitou roli hrají ale také individuální tělesné proporce každého člověka.

V případě, že byste si velikostí nebyli přesně jisti, můžete nás kdykoli kontaktovat, vše s Vámi rádi zkonzultujeme, abyste vybrali opravdu správně a z nákupu měli radost. Přesto se někdy může stát, že velikost prostě nebude sedět, v tom případě zboží můžete bez jakýchkoliv problémů vrátit či vyměnit. Více se dozvíte zde.


Výběr správné velikosti brankářské brusle ReebokNejpřesnějším způsobem pro zjištění správné velikosti brusle je v tabulce níže řádek "délka chodidla". V případě, že si změříte délku svého chodidla (doporučujeme měřit vždy ve stoje v plném zatížení), zjistíte z výsledného čísla (řádek „délka chodidla“) svou správnou velikost brusle. Změřit nohu tímto způsobem můžete také tak, že si vyndáte vložku ze své staré brusle a změříte její délku (počítá se vždy od konce špičky po oblouček nohy v patě - ne až na konec vložky. Tento údaj je pak uveden v řádku "délka chodidla" v tabulce níže. V praxi to znamená, například délka vložky ). Naměřený údaj si můžete ještě ověřit dle Vaší aktuální velikosti nohy, která je uvedena v řádku "EUR velikost" = české číslování.

Obecné pravidlo

Je dobré brát v potaz také známé pravidlo, které říká, že velikost brusle by měla být o číslo větší, než je velikost Vaší běžné obuvi, tzn., že brusli je lepší vybírat vždy o číslo větší než máte boty.

Šířka hokejové brusle

Každá brusle má také označení šířky (u Reeboku to je D nebo E). Toto označení se řídí dle běžných pravidel abecedy, tedy, že šířka D je menší (užší bota) než E.

Ověření výběru správné velikosti brusle na hokej
Správnou velikost brusle pak poznáte podle toho, když natlačíte nohu v brusli do špičky a poté vložíte za patu ukazováček - pokud se Vám do brusle ukazováček vejde "akorát", vybrali jste správně.

Vytvarování hokejové brusle
Vnitřek brusle si můžete pak většinou vytvarovat na míru podle Vaší nohy. Dražší modely bruslí umožňují vložení do speciální trouby na tvarování bruslí. U běžných modelů pak postačí, když do brusle vložíte na zhruba 20 min. fén se středně hřející intenzitou vzduchu a poté si vyhřáté brusle obujete a utáhnete na noze na dalších přibližně 20 min. Bota Vám na noze povolí a vytvaruje se. Přizpůsobení tvaru boty brusle probíhá také přirozeným způsobem během bruslení, kdy noha ohřeje botu a ta se sama postupně tvaruje. Tento proces „prošlápnutí“ nové brusle může trvat ale i několik tréninků, a proto se Vám mohou z kraje nošení v brusli odřít nohy, je lepší si tak brusle „předtvarovat“ již dříve třeba právě za pomoci fénu.Obrázek: červeně je zvýrazněna vzdálenosti, která je uváděná v tabulkách níže v řádku „délka chodidla“. Není to vzdálenost od špičky nohy po konec paty, ale od špičky nohy po oblouk v patě, kam noha v brusli usedá.


Dětské a juniorské hokejové brusle Reebok

Seniorské hokejové brusle Reebok


Výběr správné velikosti brankářských betonů Reebok/CCMSprávně zvolená velikost brankářských betonů je nezbytným předpokladem kvalitní ochrany a přirozeného pocitu z pohybu brankáře. Při výběru správné velikosti brankářských betonů Reebok doporučujeme postupovat následujícím způsobem.  Nejprve si změřte vzdálenost od podlahy ke středu kolene (viz. obrázek u tabulky níže). Vzdálenost měřte vždy bez bot a s přirozeně mírně pokrčeným kolenem. Tato míra je důležitá, protože podle ní bude sedět koleno přesně ve žlábku betonu. Další možností, jak vybrat správnou velikosti betonu je pak porovnání celkové výšky brankáře s doporučenou velikostí betonu dle přiložené tabulky. Tento faktor je ale spíše doplňující informací, rozhodující je právě vzdálenost od podlahy ke středu kolene, která je důležitá pro správné a přesné usazení betonu.

Obecné pravidlo
U chráničů holení se většina hráčů řídí obecným pravidlem, že jeho spodní hrana by neměla narážet do nártu nohy a horní konec chráničů by měl být zase lehce schován kalhotami. Vždy záleží také ale na individuálních požadavcích a tom, na co je který hráč zvyklý.


Velikosti brankářských betonů Reebok/CCM
Výběr správné velikosti brankářské lapačky a vyrážečky Reebok/CCMU brankářských rukavic se při určení správné velikosti vychází stejně jako u převážné části brankářské výstroje zejména z výšky brankáře.  Tento údaj následně porovnejte s doporučenými velikostmi v tabulce, čímž zjistíte správnou velikost lapačky a vyrážečky. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost rukavic uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost lapačky a vyrážečky větší. Reebok nabízí celkem 4 velikosti brankářských rukavic – pro úplně nejmenší brankáře je určená dětská lapačka a vyrážečka, pro brankáře ve věku zhruba 7 – 12 let je pak ideální volbou juniorská lapačka s vyrážečkou. Následuje velikost Intermediate („INT“), která je velikostí mezi juniorskou a seniorskou. Pro dospělé brankáře anebo pro brankáře, u kterých by byla výstroj „INT“ svou velikostí již na hraně, jsou pak určeny seniorské řady. 

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.Dětské, juniorské a seniorské lapačky + vyrážečky Reebok/CCM


Výběr správné velikosti brankářských kalhot ReebokU brankářských kalhot je důležité znát k určení správné velikosti Vaši výšku postavy. Tento údaj následně porovnejte s doporučenými velikostmi v tabulce, čímž zjistíte správnou velikost. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost kalhot uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost kalhot větší. U seniorských kalhot doporučujeme také, řídit se krom výšky postavy i obvodem pasu. Společnost RBK dříve udávala obvod pasu i u juniorských a dětských velikostí brankářských kalhot, od modelů 2010 ale kompletně přepracovala velikostní tabulky v této kategorii pouze na výšku brankáře, obvod pasu je tak doplňující informací pouze u seniorských kalhot. Při stanovení velikosti kalhot podle obvodu pasu přidejte 20 – 25 cm k naměřené skutečné velikosti Vašeho pasu a poté podle tabulky vyberte doporučenou velikost kalhot. Brankářské kalhoty je vždy lepší vybírat s touto rezervou, v pase se dají bez problémů utáhnout vnitřním pásem, ale pohyb s nimi pro Vás bude daleko lepší.

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.Juniorské a seniorské brankářské kalhoty Reebok


Určení správné velikosti brankářské vesty Reebok/CCMKe správnému určení velikosti brankářské vesty je důležité znát stejně jako u brankářských kalhot Vaši výšku postavy. Dalším upřesňujícím údajem k určení správné velikosti vesty je obvod hrudníku brankáře. Naměřené údaje následně porovnejte s doporučenými velikostmi v tabulce, čímž zjistíte správnou velikost. Pokud je Vaše výška a obvod hrudníku zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost vesty uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška s obvodem hrudníku na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost vesty větší. 

V tabulce je velikost doplněna zkratkami YT, JR a SR. Tyto zkratky nahrazují české označení "dětské, juniorské, seniorské". Označeni YT je zkratkou anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a SR označuje produkt ve velikosti "Senior"Dětské, juniorské a seniorské brankářské vesty Reebok/CCM


Jak vybrat správně velikost brankářské hokejkyUrčení správné velikosti brankářské hokejky je důležité zejména pro zachování správného brankářského postoje. Hokejka se musí přizpůsobit postoji brankáře a ne naopak! Při výběru správné velikosti hokejky pro brankáře je praktické obout si brusle anebo si stoupnout na nízkou položku, která simuluje jejich výšku. Poté se postavte do základního postoje, který je Vám přirozený. Lapačka i vyrážečka (ruce) musí být v jedné rovině, nesmí být vyrážečka výše než lapačka a opačně. Pokud nemáte možnost vyzkoušet nebo porovnat velikost nové hokejky, můžete vycházet také z velikosti Vaší stávající hole a posunout si nad příložníkem ruku výše vždy zhruba o 2,5cm, což je jeden palec navíc. Tím zjistíte, o kolik vyšší hokejku byste potřebovali, či která bude vyhovovat Vašemu brankářskému postoji. 

Rozdíl mezi dřevěnou a kompozitovou brankářskou hokejkou
Kompozit nebo dřevo? Na toto téma se často diskutuje nejen mezi samotnými brankáři, ale i obchodníky. Ti se většinou snaží zvýhodňovat a doporučovat ten druh, který chtějí prodávat. My chceme, abyste si sami vybrali variantu, která bude nejvíce vyhovovat Vám, proto jsme sepsali naprosto objektivní hodnocení, které by Vaše rozhodnutí mělo usnadnit. Chceme, abyste se zakoupenou hokejkou byli spokojeni a sami se rozhodli podle jejích vlastností. S takovou hokejkou pak budete spokojeni a pouze tehdy se k nám můžete jako spokojený zákazník v budoucnu opět vrátit, což je našim přáním a cílem naší práce.

Tvrdost, vlastnosti a váha hokejky
Základní rozdíl obou typů hokejek je v jejich tvrdostiKompozitová brankářská hůl je tvrdší než dřevěná. Pozor, ne pro každého brankáře je vyšší tvrdost výhodou a žádanou vlastností hokejky, jako třeba u hráčů, toto je velmi individuální.

Klasická dřevěná brankářská hokejka se vyrábí buďto s jádrem ze dřeva, tzv. WOOD CORE a nebo s vyztuženým jádrem z pěny, tzv. FOAM CORE, která má ještě vyšší odolnost než samotná dřevěná brankářská hůl a je lehčí (dřevo v hokejce je částečně nahrazeno speciální pěnou). Dřevěná brankářská hokejka je pružná, dobře tlumí nárazy puků a kontroluje jejich odrazKompozitová brankářská hokejka tyto vlastnosti napodobuje, přibližuje se jim, ale nikdy je nebude mít díky rozdílnému materiálu 100% totožné. Jeden příklad - brnění a vibrace kompozitové hokejky při nárazu puku je díky větší tvrdosti výraznější než u dřevěné.

Důležitá je dnes samozřejmě i nízká hmotnost brankářské hokejky. Nízká hmotnost hovoří pro kompozitovou hokejku, která je lehčí, než dřevěná, i přesto, že u kvalitních dřevěných modelů není rozdíl ve hmotnosti již veliký.

Závěr
Pokud chcete mít lehkou, tvrdší hůl a také Vás láká zkusit něco nového, pak je pro Vás kompozitová hokejka správným řešením a splní Vaše očekávání. Pokud chcete hokejku, která bude dobře tlumit vibrace a nárazy od puku, malý rozdíl ve hmotnosti pro Vás není prioritou a nechcete měnit to, na co jste zvyklí, pak volte dřevěnou hokejku a budete určitě spokojeni jak z hokejky, tak ze samotné hry. 

Ideální výběr je vždy kompromisem mezi pohodlím, cenou váhou hole. V neposlední řadě záleží také na zvyku brankáře či jeho "touze" po změně.  Pokud máte ve svém okolí brankáře, který má opačný druh brankářské hokejky než vy, půjčte si ji na pár střel, i to Vám pomůže s rozhodnutím, pokud uvažujete o změně.

Přesto, pokud by Vám naše stručné hodnocení nestačilo a stále jste si nebyli jisti svou volbou a potřebovali poradit, neváhejte nás kdykoli kontaktovat, rádi s Vámi ještě vše prodiskutujeme a poradíme tak, abyste vybrali opravdu správně, s nákupem byli maximálně spokojeni a hokejka splnila přesně to, co od ní očekáváte.    

Další zajímavé informace, recenze brankářských hokejek, zkušenosti brankářů s brankářskými hokejkami a názory brankářů na hole si přečtěte na našem hokejovém blogu.

* Reebok uvádí vždy u brankářských hokejek délku příložníku v centimetrech. V přiložené tabulce jsou pak tyto velikosti přepočítány i na palce, abyste tak mohli rychle porovnat délku příložníku i s holemi jiných výrobců. 

Správný výběr brankářské masky CCMJak vybrat masku CCM, která Vám bude nejlépe sedět a zároveň pro Vás bude její nošení příjemné? To se dá zjistit velmi jednoduše, podle Vašeho obvodu hlavy. Změřte si proto obvod Vaší hlavy, nejlépe krejčovským metrem a to zhruba 1-2 cm nad obočím. Z přiložené tabulky pak můžete vybrat hned z několika alternativ brankářských masek CCM od TOP modelů, které používají nejlepší brankáři v NHL, po velmi kvalitní brankářské masky řady CCM 7000. Pokud je Váš obvod hlavy zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost masky CCM uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Váš obvod na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost brankářské masky CCM větší. 

* v každém řádku můžete přehledně vidět a rychle nalézt správnou velikost masky pro Váš obvod hlavy
Jak vybrat správně velikost hokejového oblečeníU hokejového textilu RBK platí obecné pravidlo, že velikosti oblečení se dají přirovnat ke konfekčním velikostem běžného textu. V praxi to znamená, nosíte-li například tričko velikosti L, u RBK by toto tričko mělo odpovídat také velikosti L. Výjimku tvoří atletická série Reebok, kde jsou velikosti posunuté vždy o jedno číslo nahoru, to se ale netýká ani hokejového oblečení RBK, ani CCM hokejové edice. Pří výběru velikosti hokejového oblečení Vám může pomoci výrazně i tabulka níže, kde dle výšky postavy a dalších mír zjistíte doporučenou velikost hokejového textilu RBK. U dětských velikostí hokejového textilu jsou pak k dispozici konfekční velikosti 120, 140 a 160.