Mini branka Winnwell 32"

Mini branka Winnwell 32"
799 Kč
1 218 Kč
Do 24 hodin
Klikněte zde pro více informací
detail

Výběr správné velikosti hráčské výstroje Easton

Na této stránce naleznete rady k výběru správné velikosti výstroje Easton a detailní přehled doporučených velikostních tabulek této značky. Rádi bychom Vás upozornili, že uvedené tabulky mají za úkol pomoci s výběrem správné velikosti, důležitou roli hrají ale také individuální tělesné proporce každého člověka.

V případě, že byste si velikostí nebyli přesně jisti, můžete nás kdykoli kontaktovat, vše s Vámi rádi zkonzultujeme, abyste vybrali opravdu správně a z nákupu měli radost. Přesto se někdy může stát, že velikost prostě nebude sedět, v tom případě zboží můžete bez jakýchkoliv problémů vrátit či vyměnit. Více se dozvíte zde.


Výběr správné velikosti hokejové brusle EastonSprávnou velikost hokejových bruslí Easton zjistíte velmi přesně podle Vaší aktuální velikosti běžné boty. Tento údaj, nejčastěji udávaný ve velikosti EUR (řádek EUR velikost = české číslování) porovnáte s velikostí bruslí Easton v tabulce (řádek Easton velikost), čímž zjistíte velikost brusle Easton, která by Vám měla sedět nejpřesněji. Můžete vycházet také z číslování UK a nebo US, tyto údaje pak zcela stejným způsobem jako velikost EUR porovnáte v tabulce s velikostí Easton. Brusle je lepší vždy pro maximální pohodlí vybírat o malinko větší, ideální zhruba o půl čísla.

Obecné pravidlo
Je dobré brát v potaz také známé pravidlo, které říká, že velikost brusle by měla být o číslo větší, než je velikost Vaší běžné obuvi, tzn., že brusli je lepší vybírat vždy o číslo větší než máte boty.

Šířka hokejové brusle

Každá brusle má také označení šířky (u EASTONu to je D a EE a u profesionálních medelů pak R nebo W). Toto označení se řídí dle běžných pravidel abecedy, tedy, že šířka D je menší (užší bota) než EE stejně tak jako R je užší oproti W.  

Ověření výběru správné velikosti brusle na hokej
Správnou velikost brusle pak poznáte podle toho, když natlačíte nohu v brusli do špičky a poté vložíte za patu ukazováček - pokud se Vám do brusle ukazováček vejde "akorát", vybrali jste správně.

Vytvarování hokejové brusle
Vnitřek brusle si můžete pak většinou vytvarovat na míru podle Vaší nohy. Dražší modely bruslí umožňují vložení do speciální trouby na tvarování bruslí. U běžných modelů pak postačí, když do brusle vložíte na zhruba 20 min. fén se středně hřející intenzitou vzduchu a poté si vyhřáté brusle obujete a utáhnete na noze na dalších přibližně 20 min. Bota Vám na noze povolí a vytvaruje se. Přizpůsobení tvaru boty brusle probíhá také přirozeným způsobem během bruslení, kdy noha ohřeje botu a ta se sama postupně tvaruje. Tento proces „prošlápnutí“ nové brusle může trvat ale i několik tréninků, a proto se Vám mohou z kraje nošení v brusli odřít nohy, je lepší si tak brusle „předtvarovat“ již dříve třeba právě za pomoci fénu.

Easton vyrábí brusle ve třech velikostních řadách. Pro úplně nejmenší hráče v dětských velikostech, pak juniorských a samozřejmě seniorských. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.


Dětské hokejové brusle Easton

Juniorské hokejové brusle Easton
Seniorské hokejové brusle Easton


Výběr správné velikosti hokejových holení Easton

Správnou velikost chráničů holení Easton zjistíte nejpřesněji, když změříte svou délku holeně (části nohy) a podle naměřené délky si vyberete správnou velikost. Doporučujeme postupovat takto: změřte si vzdálenost od středu kolene (čéšky) do místa, kam chcete, aby Vaše chrániče holení dosahovaly. Pokud chcete mít krytou bezpečně celou nohu, zvolte takovou délku, aby konec chrániče končil pod ohnutým jazykem brusle (myslete na to, že chrániče holení ale nesmí přílišnou délkou překážet volnému pohybu nohy).

Další možností je pak celková výška postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Pokud je vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost chrániče holení uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost chráničů holení větší.

Obecné pravidlo
U chráničů holení se většina hráčů řídí obecným pravidlem, že jeho spodní hrana by neměla narážet do nártu nohy a horní konec chráničů by měl být zase lehce schován kalhotami. Vždy záleží také ale na individuálních požadavcích a tom, na co je který hráč zvyklý.


Dětské a juniorské chrániče holení Easton
Seniorské chrániče holení Easton


Výběr správné velikosti hokejových loktů Easton

Chrániče loktů Easton vyberete správně podle Vaší výšky postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost chrániče loktů uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost chráničů loktů větší.

Při správně zvolené velikosti chrániče loktů není nechráněné místo mezi samotným chráničem a chráničem ramen, ideální je, když chránič ramen lehce překrývá chránič loktů. Stejně tak by neměla být mezera mezi chráničem loktů a manžetou rukavice.

Na co si dát pozor
Chrániče loktů jsou přesně tou částí výstroje, které by měly sedět pevně na svém místě a neměly by být volné. Je to z toho důvodu, aby nesjížděly po ruce a nebránily v pohybu rukavicím, proto je důležité vybírat takové chrániče loktů, které mají dobrý a pevný systém uchycení. Obecně platí, čím více pásků na suchý zip, tím lépe. Chrániče Easton mají propracovaný systém upevnění, který vždy zajistí přesné usazení loktů na ruce.

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.Dětské a juniorské chrániče loktů Easton
Seniorské chrániče loktů Easton


Výběr správné velikosti chráničů ramen na hokej od Easton

I u chráničů ramen Easton je rozhodující pro určení správné velikosti znát svou výšku postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Také zde platí pravidlo, pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost chrániče ramen uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost chráničů ramen větší.

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.


Dětské a juniorské chrániče ramen Easton
Seniorské chrániče ramen Easton


Určení správné velikosti hokejových kalhot Easton

Podobně jako u ostatních druhů hráčské výstroje, je i u hokejových kalhot Easton důležité znát k určení správné velikosti Váš obvod pasu. Tento údaj následně porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce, čímž zjistíte správnou velikost. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost kalhot uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost kalhot větší.

Na co si dát při výběru kalhot na hokej pozor
U hokejových kalhot je stejně jako u chráničů loktů důležité, aby kalhoty byly na svém místě, tedy pevně držely na pase a nepadaly hráči při hře dolů, což by bylo pochopitelně nepříjemné. Většina kalhot se dnes upevňuje pomocí integrovaného pásku, který zajistí jejich jisté usazení. Dříve oblíbené kšandy jsou tak již spíše doplňkem, než nutným předpokladem k uchycení. Pokud jste zvyklí navlékat si kalhoty až po zavázání bruslí, vyberte si určitě takový model, který má na vnitřní straně nohavic zipy. Velmi praktická je také vyvýšená zadní část u kalhot, která chrání páteř a záda hráče. Většina kvalitních kalhot dnes ale všechny tyto požadavky již splňuje a nejinak je tomu i u Eastonu.

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.Dětské a juniorské hráčské hokejové kalhoty Easton
Seniorské hráčské hokejové kalhoty Easton


Jak vybrat správně velikost rukavic Easton

I u hokejových rukavic Easton je rozhodujícím faktorem pro určení správné velikosti Vaše výška postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost hokejových rukavic uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost rukavic Easton větší.


Dětské a juniorské rukavice Easton
Seniorské rukavice Easton


Správný výběr hokejové helmy Easton

Jak vybrat helmu, která Vám bude nejlépe sedět a zároveň pro Vás bude její nošení příjemné? To se dá zjistit velmi jednoduše, podle Vašeho obvodu hlavy. Změřte si proto obvod Vaší hlavy, nejlépe krejčovským metrem a to zhruba 1-2 cm nad obočím. Z přiložené tabulky pak pak můžete vybrat hned z několika alternativ helem Easton, které budou nejlépe odpovídat Vámi naměřeným hodnotám. Pokud je Váš obvod hlavy zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost helmy Easton uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Váš obvod na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost hokejové helmy Easton větší.Jak vybrat správně velikost hokejového oblečení Easton

U hokejového textilu Easton platí obecné pravidlo, že velikosti oblečení se dají přirovnat ke konfekčním velikostem běžného textu. V praxi to znamená, nosíte-li například tričko velikosti L, u Easton by toto tričko mělo odpovídat také velikosti L. Při výběru velikosti hokejového oblečení Vám může pomoci výrazně i tabulka níže, kde dle výšky postavy a dalších mír zjistíte doporučenou velikost hokejového textilu Easton. U dětských velikostí hokejového textilu jsou pak k dispozici konfekční velikosti 120, 140 a 160.


Hokejky a čepele

Podle přiloženého obrázku si můžete prohlédnout všechny záhyby Easton, které se vztahují jak na čepele, tak na dřevěné i kompozitové hole Easton.* Jeden z nejčastěji používaných a nejuniverzálnějších záhybů je zahnutí s číselným označením Hall, dříve Sakic, které odpovídá například záhybu 19 u Reebok/CCM.


Podle čeho vybrat správně hokejku
Při výběru hokejky hraje roli hned několik faktorů, mezi které patří: výška a určení hokejky, její tvrdost, záhyb a v neposlední řadě také materiál, ze kterého je hokejka vyrobena.
Jakou velikost hokejky zvolit

Dnes se dá vybírat celkem ze 4 typů hokejek, které se liší svou výškou, velikostí čepele, šířkou shaftu i tvrdostí. Právě tyto vlastnosti jsou vždy odlišné pro dětské, juniorské, seniorské hokejky.

* Na našich stránkách mohou mít tyto hokejky také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětská), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorská), INT (Intermediate), to je tzv. „mezi velikost“ mezi juniorskou a seniorskou a nebo SR, což označuje hokejku ve velikosti "Senior.

  • hokejky s označením velikosti Youth (dětské) - tyto hokejky jsou určeny pro nejmenší hokejisty ve věku zhruba od 3 do 6 let. Mají velmi měkký shaft (FLEX 38), který je speciálně upraven tak, aby perfektně padl do rukou těch nejmenších hráčů, čepel má pak povětšinou univerzální pozvolný záhyb a to z toho důvodu, aby puk malým hráčům nikam neutíkal a dobře se vedl,
  • hokejky s označením velikosti Junior (juniorské) - juniorské hokejky jsou vhodné pro malé hráče přibližně ve věku od 6 do 9 let. Mají měkký shaft (FLEX 50), který je i u těchto hokejek upraven s ohledem na potřeby hráčů v této věkové kategorii. Hokejka se jim tak pevně drží v ruce a manipulace s ní je velmi lehká a přirozená. Zahnutí čepele je univerzální a přirozené pro snadné vedení puku,
  • hokejky s označením velikosti Intermediate (velikost mezi junior a senior) - hokejová výstroj, stejně tak i hokejky v této kategorii jsou mezi velikostí juniorských a seniorských holí. Střední tvrdost shaftu (FLEX 65) je ideálním řešením pro hráče ve věku zhruba 9 – 13 let. Samotný shaft má pak o něco užší profil než seniorská hokejka, lépe se tak mladším hokejistům drží v rukách, čepel má již ale standardní seniorské rozměry včetně různých možností záhybů,
  • hokejky s označením velikosti Senior (seniorské) - hokejky určené pro dospělé hráče, na výběr je více tvrdostí (u Easton od 75 až do 110) a záhybů.
Jak vybrat tvrdost hokejky
Tvrdost hokejky, resp. shaftu je označována nejčastěji jako FLEX. Čím je číslo FLEX vyšší, tím je shaft tvrdší a méně se propne během střel a přihrávek. Nejnižší tvrdost mají dětské hokejky (FLEX 38) a nejvyšší pak ty seniorské, které mají tvrdost až FLEX 110. Každý hráč by měl vybírat tvrdost hokejky podle jeho fyzických parametrů (výška, váha) a také způsoby hry, který preferuje. Na příkladu se dá uvést , že pokud měříte téměř dva mety a střílíte příklepem, určitě byste měli volit spíše tvrdší hůl. Naopak menší, rychlý a technicky zaměřený hráč střílející nejčastěji zápěstím, by měl mít tvrdosti nižší, někde kolem hranice 85 a 100, určitě by nevadila ale i měkčí.

Mezi samotnými seniorskými hokejisty jsou nejpoužívanější střední tvrdosti hokejky, které jsou kolem hranice 85 – 100. Easton tvrdosti svých hokejek označuje takto: YT FLEX (38), JR FLEX (50), Light FLEX (65), Med FLEX (75), Regular FLEX (85), Stiff FLEX (100) a X Stiff FLEX (110). Děti by měly mít vždy hokejky určené pro daný věk a kategorii (viz. Přehled výše), nikdy ne však zkrácenou seniorskou hokejku, to je nejhorší možná varianta – zkrácením dojde ke zvýšení tvrdosti hokejky, navíc hůl má seniorské držení (šířka shaftu) i čepel a hráč se tak velmi špatně učí pracovat s hokejkou.

Jaké zvolit zahnutí hokejky
Na zahnutí hokejky neplatí žádné univerzální pravidlo. Buďto jste již na některé zahnutí zvyklí, poté není příliš vhodné záhyb měnit. Pokud ale nemáte dosud žádný oblíbený záhyb a jste s výběrem na vážkách, doporučujeme zvolit si ten nejstandardnější, kterým je zahnutí Hall, dříve Sakic, Reebok a CCM mají tento záhyb pod číslem 19, u Baueru to je Backstrom, u Salmingu pak 11, TPS ho má označen jako 119 Bergeron a SWD jako 26 Stastny.

Kompozit nebo dřevo?
V dnešní době hraje 90% hokejistů právě s kompozitovými holemi a to zejména díky vlastnostem, které poskytují. Kompozitová hokejka je velmi lehká, umožňuje rychlejší a razantnější střelu, stejně tak jako přesnější přihrávku (dle studií až o 25%). Dříve se nedoporučovaly kompozitové hole nejmenším hráčům, tedy dětem, ale to dnes již neplatí. Dnešní kompozitové hokejky mají naopak tvrdost i samotnou žerď speciálně upravenou pro potřeby těch nejmenších hráčů a jsou pro ně tak i díky velmi nízké hmotnosti výborným řešením. Pokud se tak rozhodujete nad koupí nové hokejky a váháte jestli dřevo nebo kompozit, vyzkoušejte kompozit a uvidíte, že budete maximálně spokojeni!