Mini branka Winnwell 32"

Mini branka Winnwell 32"
799 Kč
1 218 Kč
Do 24 hodin
Klikněte zde pro více informací
detail

Výběr správné velikosti hráčské výstroje Reebok

Na této stránce naleznete rady k výběru správné velikosti výstroje Reebok a detailní přehled doporučených velikostních tabulek této značky. Rádi bychom Vás upozornili, že uvedené tabulky mají za úkol pomoci s výběrem správné velikosti, důležitou roli hrají ale také individuální tělesné proporce každého člověka.

V případě, že byste si velikostí nebyli přesně jisti, můžete nás kdykoli kontaktovat, vše s Vámi rádi zkonzultujeme, abyste vybrali opravdu správně a z nákupu měli radost. Přesto se někdy může stát, že velikost prostě nebude sedět, v tom případě zboží můžete bez jakýchkoliv problémů vrátit či vyměnit. Více se dozvíte zde.


Výběr správné velikosti hokejové brusle ReebokNejpřesnějším způsobem pro zjištění správné velikosti brusle je v tabulce níže řádek "délka chodidla". V případě, že si změříte délku svého chodidla (doporučujeme měřit vždy ve stoje v plném zatížení), zjistíte z výsledného čísla (řádek „délka chodidla“) svou správnou velikost brusle. Změřit nohu tímto způsobem můžete také tak, že si vyndáte vložku ze své staré brusle a změříte její délku (počítá se vždy od konce špičky po oblouček nohy v patě - ne až na konec vložky. Tento údaj je pak uveden v řádku "délka chodidla" v tabulce níže. V praxi to znamená, například délka vložky ). Naměřený údaj si můžete ještě ověřit dle Vaší aktuální velikosti nohy, která je uvedena v řádku "EUR velikost" = české číslování.

Obecné pravidlo

Je dobré brát v potaz také známé pravidlo, které říká, že velikost brusle by měla být o číslo větší, než je velikost Vaší běžné obuvi, tzn., že brusli je lepší vybírat vždy o číslo větší než máte boty.

Šířka hokejové brusle

Každá brusle má také označení šířky (u Reeboku to je D nebo E). Toto označení se řídí dle běžných pravidel abecedy, tedy, že šířka D je menší (užší bota) než E. 

Ověření výběru správné velikosti brusle na hokej
Správnou velikost brusle pak poznáte podle toho, když natlačíte nohu v brusli do špičky a poté vložíte za patu ukazováček - pokud se Vám do brusle ukazováček vejde "akorát", vybrali jste správně.

Vytvarování hokejové brusle
Vnitřek brusle si můžete pak většinou vytvarovat na míru podle Vaší nohy. Dražší modely bruslí umožňují vložení do speciální trouby na tvarování bruslí. U běžných modelů pak postačí, když do brusle vložíte na zhruba 20 min. fén se středně hřející intenzitou vzduchu a poté si vyhřáté brusle obujete a utáhnete na noze na dalších přibližně 20 min. Bota Vám na noze povolí a vytvaruje se. Přizpůsobení tvaru boty brusle probíhá také přirozeným způsobem během bruslení, kdy noha ohřeje botu a ta se sama postupně tvaruje. Tento proces „prošlápnutí“ nové brusle může trvat ale i několik tréninků, a proto se Vám mohou z kraje nošení v brusli odřít nohy, je lepší si tak brusle „předtvarovat“ již dříve třeba právě za pomoci fénu.Obrázek: červeně je zvýrazněna vzdálenosti, která je uváděná v tabulkách níže v řádku „délka chodidla“. Není to vzdálenost od špičky nohy po konec paty, ale od špičky nohy po oblouk v patě, kam noha v brusli usedá.

Dětské a juniorské hokejové brusle Reebok

Seniorské hokejové brusle Reebok


Výběr správné velikosti hokejových holení ReebokSprávnou velikost chráničů holení RBK zjistíte nejpřesněji, když změříte svou délku holeně (části nohy) a podle naměřené délky si vyberete správnou velikost. Doporučujeme postupovat takto: změřte si vzdálenost od středu kolene (čéšky) do místa, kam chcete, aby Vaše chrániče holení dosahovaly. Pokud chcete mít krytou bezpečně celou nohu, zvolte takovou délku, aby konec chrániče končil pod ohnutým jazykem brusle (myslete na to, že chrániče holení ale nesmí přílišnou délkou překážet volnému pohybu nohy).

Další možností je pak celková výška postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Pokud je vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost chrániče holení uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost chráničů holení větší.

Obecné pravidlo
U chráničů holení se většina hráčů řídí obecným pravidlem, že jeho spodní hrana by neměla narážet do nártu nohy a horní konec chráničů by měl být zase lehce schován kalhotami. Vždy záleží také ale na individuálních požadavcích a tom, na co je který hráč zvyklý.


Dětské a juniorské chrániče holení Reebok
Seniorské chrániče holení Reebok


Výběr správné velikosti hokejových loktů ReebokChrániče loktů RBK vyberete správně podle Vaší výšky postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost chrániče loktů uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost chráničů loktů větší.

Při správně zvolené velikosti chrániče loktů není nechráněné místo mezi samotným chráničem a chráničem ramen, ideální je, když chránič ramen lehce překrývá chránič loktů. Stejně tak by neměla být mezera mezi chráničem loktů a manžetou rukavice.

Na co si dát pozor
Chrániče loktů jsou přesně tou částí výstroje, které by měly sedět pevně na svém místě a neměly by být volné. Je to z toho důvodu, aby nesjížděly po ruce a nebránily v pohybu rukavicím, proto je důležité vybírat takové chrániče loktů, které mají dobrý a pevný systém uchycení. Obecně platí, čím více pásků na suchý zip, tím lépe. U chráničů Reebok a CCM nemusíte mít vůbec obavu - všechny modelové řady chráničů loktů od těchto výrobců mají propracovaný systém upevnění, který vždy zajistí přesné usazení loktů na ruce.

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.Dětské a juniorské chrániče loktů Reebok
Seniorské chrániče loktů Reebok


Výběr správné velikosti chráničů ramen na hokej od ReebokuI u chráničů ramen RBK je rozhodující pro určení správné velikosti znát svou výšku postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Také zde platí pravidlo, pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost chrániče  ramen uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost chráničů ramen větší. RBK dříve udával ještě druhou pomocnou míru k určení velikosti, kterou byl obvod hrudníku, od modelů  2010 ale kompletně přepracoval své velikostní tabulky pouze na parametr výšky hráče.

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.


Dětské a juniorské chrániče ramen Reebok
Seniorské chrániče ramen Reebok


Určení správné velikosti hokejových kalhot ReebokPodobně jako u ostatních druhů hráčské výstroje, je i u hokejových kalhot RBK důležité znát k určení správné velikosti Vaši výšku postavy. Tento údaj následně porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce, čímž zjistíte správnou velikost. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost kalhot uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost kalhot větší.

U seniorských kalhot doporučujeme také, řídit se krom výšky postavy i obvodem pasu. Společnost RBK dříve udávala obvod pasu i u juniorských velikostí hráčských kalhot, od modelů 2010 ale kompletně přepracovala velikostní tabulky v této kategorii pouze na výšku hráče, obvod pasu je tak doplňující informací pouze u seniorských kalhot. 

Na co si dát při výběru kalhot na hokej pozor
U hokejových kalhot je stejně jako u chráničů loktů důležité, aby kalhoty byly na svém místě, tedy pevně držely na pase a nepadaly hráči při hře dolů, což by bylo pochopitelně nepříjemné. Většina kalhot se dnes upevňuje pomocí integrovaného pásku, který zajistí jejich jisté usazení. Dříve oblíbené kšandy jsou tak již spíše doplňkem, než nutným předpokladem k uchycení. Pokud jste zvyklí navlékat si kalhoty až po zavázání bruslí, vyberte si určitě takový model, který má na vnitřní straně nohavic zipy. Velmi praktická je také vyvýšená zadní část u kalhot, která chrání páteř a záda hráče. Většina kvalitních kalhot dnes ale všechny tyto požadavky již splňuje a nejinak je tomu i u Reeboku a CCM, právě kalhoty od těchto výrobců patří mezi ty nejlepší na trhu.

V tabulce je velikost doplněna českými popisky "dětské, juniorské, seniorské", tak, aby bylo jasné, do jaké věkové skupiny produkt spadá. Na našich stránkách tyto produkty mohou mít také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětské), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorské) a nebo SR, což označuje produkt ve velikosti "Senior". Jedná se tak o naprosto totožné produkty s těmi, které jsou zde v tabulce velikostí.Dětské a juniorské hráčské hokejové kalhoty Reebok
Seniorské hráčské hokejové kalhoty Reebok

 

 


Jak vybrat správně velikost rukavicI u hokejových rukavic RBK je rozhodujícím faktorem pro určení správné velikosti Vaše výška postavy, kterou porovnáte s doporučenými velikostmi v tabulce. Pokud je Vaše výška zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost hokejových rukavic uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Vaše výška na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost rukavic RBK větší.

Dalším pomocníkem při výběru správné velikosti hokejových rukavic může být také řádek věk hráče, který vychází z celosvětového průměru.


Dětské a juniorské rukavice Reebok
Seniorské rukavice Reebok


Správný výběr hokejové helmyJak vybrat helmu, která Vám bude nejlépe sedět a zároveň pro Vás bude její nošení příjemné? To se dá zjistit velmi jednoduše, podle Vašeho obvodu hlavy. Změřte si proto obvod Vaší hlavy, nejlépe krejčovským metrem a to zhruba 1-2 cm nad obočím. Z přiložené tabulky pak pak můžete vybrat hned z několika alternativ helem RBK, které budou nejlépe odpovídat Vámi naměřeným hodnotám. Pokud je Váš obvod hlavy zhruba uprostřed uvedeného rozmezí, je pro Vás správnou variantou velikost helmy RBK uvedená v daném sloupci. Pokud je ale Váš obvod na hranici dvou rozmezí, většinou je lepší vybrat velikost hokejové helmy RBK větší. Jak vybrat správně velikost hokejového oblečeníU hokejového textilu RBK platí obecné pravidlo, že velikosti oblečení se dají přirovnat ke konfekčním velikostem běžného textu. V praxi to znamená, nosíte-li například tričko velikosti L, u RBK by toto tričko mělo odpovídat také velikosti L. Výjimku tvoří atletická série Reebok, kde jsou velikosti posunuté vždy o jedno číslo nahoru, to se ale netýká ani hokejového oblečení RBK, ani CCM hokejové edice. Pří výběru velikosti hokejového oblečení Vám může pomoci výrazně i tabulka níže, kde dle výšky postavy a dalších mír zjistíte doporučenou velikost hokejového textilu RBK. U dětských velikostí hokejového textilu jsou pak k dispozici konfekční velikosti 120, 140 a 160.Hokejky a čepele

Podle přiloženého obrázku si můžete prohlédnout všechny záhyby RBK, které se vztahují jak na čepele, tak na dřevěné i kompozitové hole RBK.* Jeden z nejčastěji používaných a nejuniverzálnějších záhybů je zahnutí s číselným označením 19, které odpovídá například záhybu Hall, dříve Sakic u Eastonu. 


Podle čeho vybrat správně hokejku
Při výběru hokejky hraje roli hned několik faktorů, mezi které patří: výška a určení hokejky, její tvrdost, záhyb a v neposlední řadě také materiál, ze kterého je hokejka vyrobena.
Jakou velikost hokejky zvolit

Dnes se dá vybírat celkem ze 4 typů hokejek, které se liší svou výškou, velikostí čepele, šířkou shaftu i tvrdostí. Právě tyto vlastnosti jsou vždy odlišné pro dětské, juniorské, seniorské hokejky.

* Na našich stránkách mohou mít tyto hokejky také označeni YT, což je zkratka anglického názvu "Youth" (dětská), JR, to je zkratkou označení "Junior" (juniorská), INT (Intermediate), to je tzv. „mezi velikost“ mezi juniorskou a seniorskou a nebo SR, což označuje hokejku ve velikosti "Senior.

  • hokejky s označením velikosti Youth (dětské) - tyto hokejky jsou určeny pro nejmenší hokejisty ve věku zhruba od 3 do 6 let. Mají velmi měkký shaft (FLEX  38), který je speciálně upraven tak, aby perfektně padl do rukou těch nejmenších hráčů, čepel má pak povětšinou univerzální pozvolný záhyb a to z toho důvodu, aby puk malým hráčům nikam neutíkal a dobře se vedl,
  • hokejky s označením velikosti Junior (juniorské) - juniorské hokejky jsou vhodné pro malé hráče přibližně ve věku od 6 do 9 let. Mají měkký shaft (FLEX 50), který je i u těchto hokejek upraven s ohledem na potřeby hráčů v této věkové kategorii. Hokejka se jim tak pevně drží v ruce a manipulace s ní je velmi lehká a přirozená. Zahnutí čepele je univerzální a přirozené pro snadné vedení puku,
  • hokejky s označením velikosti Intermediate (velikost mezi junior a senior) - hokejová výstroj, stejně tak i hokejky v této kategorii jsou mezi velikostí juniorských a seniorských holí. Střední tvrdost shaftu (FLEX 65) je ideálním řešením pro hráče ve věku zhruba 9 – 13 let. Samotný shaft má pak o něco užší profil než seniorská hokejka, lépe se tak mladším hokejistům drží v rukách, čepel má již ale standardní seniorské rozměry včetně různých možností záhybů,
  • hokejky s označením velikosti Senior (seniorské) - hokejky určené pro dospělé hráče, na výběr je více tvrdostí (u Reeboku od 75 až do 110) a záhybů.


Jak vybrat tvrdost hokejky
Tvrdost hokejky, resp. shaftu je označována nejčastěji jako FLEX. Čím je číslo FLEX vyšší, tím je shaft tvrdší a méně se propne během střel a přihrávek. Nejnižší tvrdost mají dětské hokejky (FLEX 38) a nejvyšší pak ty seniorské, které mají tvrdost až FLEX 110. Každý hráč by měl vybírat tvrdost hokejky podle jeho fyzických parametrů (výška, váha) a také způsoby hry, který preferuje. Na příkladu se dá uvést , že pokud měříte téměř dva mety a střílíte příklepem, určitě byste měli volit spíše tvrdší hůl. Naopak menší, rychlý a technicky zaměřený hráč střílející nejčastěji zápěstím, by měl mít tvrdosti nižší, někde kolem hranice 85 a 100, určitě by nevadila ale i měkčí.

Mezi samotnými seniorskými hokejisty jsou nejpoužívanější střední tvrdosti hokejky, které jsou kolem hranice 85 – 100. Reebok tvrdosti svých hokejek označuje takto: YT FLEX (38), JR FLEX (50), Light FLEX (65), Med FLEX (75), Regular FLEX (85), Stiff FLEX (100) a X Stiff FLEX (110). Děti by měly mít vždy hokejky určené pro daný věk a kategorii (viz. Přehled výše), nikdy ne však zkrácenou seniorskou hokejku, to je nejhorší možná varianta – zkrácením dojde ke zvýšení tvrdosti hokejky, navíc hůl má seniorské držení (šířka shaftu) i čepel a hráč se tak velmi špatně učí pracovat s hokejkou.

Jaké zvolit zahnutí hokejky
Na zahnutí hokejky neplatí žádné univerzální pravidlo. Buďto jste již na některé zahnutí zvyklí, poté není příliš vhodné záhyb měnit. Pokud ale nemáte dosud žádný oblíbený záhyb a jste s výběrem na vážkách, doporučujeme zvolit si ten nejstandardnější, kterým je zahnutí č. 19 (u RBK a CCM), u Eastonu je to Hall/Sakic, u Baueru Backstrom, u Salmingu pak 11, TPS ho má označen jako 119 Bergeron a SWD jako 26 Stastny.

Kompozit nebo dřevo?
V dnešní době hraje 90% hokejistů právě s kompozitovými holemi a to zejména díky vlastnostem, které poskytují. Kompozitová hokejka je velmi lehká, umožňuje rychlejší a razantnější střelu, stejně tak jako přesnější přihrávku (dle studií až o 25%). Dříve se nedoporučovaly kompozitové hole nejmenším hráčům, tedy dětem, ale to dnes již neplatí. Dnešní kompozitové hokejky mají naopak tvrdost i samotnou žerď speciálně upravenou pro potřeby těch nejmenších hráčů a jsou pro ně tak i díky velmi nízké hmotnosti výborným řešením. Pokud se tak rozhodujete nad koupí nové hokejky a váháte jestli dřevo nebo kompozit, vyzkoušejte kompozit a uvidíte, že budete maximálně spokojeni!